Ochrana proti ptactvu

Zejména holubi se rádi usazují na střechách, římsách a dalších místech ve výšce, kde jsou chráněni před přirozenými nepřáteli i před lidmi. Jejich agresivní trus poškozuje všechny typy střešních krytin, ucpává okapy, špiní fasády i okolí budovy. Šetrné mechanické zábrany jsou nejúčinějším bojem proti ptactvu.

Dle potřeby montujeme osvědčené hroty proti holubům nebo sítě proti jejich hnízdění a usedání. Nejčastěji se používá nerezový hrotový systém spolu s polyethylenovými sítěmi. Životnost zábran je minimálně 10 – 15 let.

Zábrany nejčastěji montujeme v centru města na historických památkově chráněných budovách, na obytných domech, školy, nemocnice, kostely, hotely a komerční objekty.

Hroty proti holubům

Hroty účinně brání hnízdění a usedání ptactva, jsou vhodné na úzké a menší dosedací plochy. Vyrábí se mnoho variant, které se liší především šířkou a délkou hrotů. Jsou vyrobeny z kvalitního nerezu a připevňují se mechanicky (vruty, hřebíky) nebo chemicky (kvalitní UV odolné transparentní lepidlo). Hroty je možné tvarovat (klenuté prvky) a upravit je každému místu. Díky tloušťce bodců 1,2 mm jsou z větší vzdálenosti jen stěží viditelné.

Sítě proti holubům

Sítě se používají tam, kde je nutné ošetřit větší prostor (světlík, lodžie, balkón) a zabránit vlétávání ptactva. Nejčastěji používáme odolnou polyethylenová síť (1 – 1,2 mm), někdy montujeme i nerezovou. Základem pro montáž sítě je mechanicky kotvený lankový rám. Lankový rám je tvořen ocelovým lankem krytým plastem. Upevňuje se obvykle hmoždinkami do zdiva, ale je možné ho kotvit i do střechy či jinam. Celý rám je v nerezové úpravě. Nejčastější místa pro montáž: světlík, šachta, okno, podhled, balkón, mostní konstrukce nebo celý dvůr.

  •  Instalace sítí
  • Instalace hrotů

Pohotovost 24/7

+420 777 331 417

Působíme po celé ČR